معرفی معاونت

رزومه شخصی:

سرهنگ پزشک مجتبی یوسفی زشک در سال 1359 در خانواده ای روحانی و مذهبی در مشهد مقدس متولد شدند.

ایشان پس از طی دوران ابتدایی، در آزمون سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان ( تیزهوشان ) قبول و تحصیلات راهنمایی و دبیرستان را در آن سازمان ادامه دادند و در طی تحصیل موفق به حفظ شش جزء از قرآن کریم گشتند و رتبه های اول استانی و چهارم کشوری در مسابقات دانش آموزی حفظ و مفاهیم قرآن کریم را کسب نمودند.

در سال 1378 پس از شرکت در آزمون سراسری با کسب رتبه 238 منطقه یک و توانایی استفاده از تسهیلات دانشجویان استعدادهای درخشان با قبولی در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به عنوان نفر اول در بورسیه، به افتخار استخدام ارتش پیروز جمهوری اسلامی ایران در آمدند.

پس از اتمام تحصیلات پزشکی عمومی در سال 1386 با قبولی در آزمون پذیرش دستیار تخصصی در رشته بیماریهای کودکان در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران ادامه تحصیل دادند. در طی دوران تخصص دو سال به عنوان دستیار ارشد دانشگاه مشغول ارائه خدمت بودند و دو سال به عنوان مسئول روابط عمومی کنگره کشوری اورژانسها و بیماریهای شایع طب اطفال ایفای نقش نموده  اند و در سال 1389 با کسب بورد تخصصی فارغ التحصیل گردیدند.

طی دوران تخصص طرحی تحقیقاتی در مورد " اثرات ویتامین آ در پیشگیری از اسکار کلیوی در بیماران مبتلا به عفونت ادراری" را در مرکز تحقیقات عفونی اطفال به انجام رسانیده اند و دو مقاله با عناوین " جنبه های روانپزشکی در بیماران مبتلا به MS" و " اختلالات تکاملی در کودکان" را به چاپ رساندند.

رزومه خدمتی:

پس از آغاز خدمت در بیمارستان خانواده ارتش به عنوان متخصص کودکان مشغول فعالیت شدند و پس از بهبود وضعیت درمانگاههای تخصصی کودکان و افزایش آمار بیماران، اقدامات لازم جهت راه اندازی هر چه سریعتر بخش مراقبتهای ویژه نوزادان ( NICE) بیمارستان را پی گیری نموده و به انجام رسانیدند.

سپس جهت راه اندازی بخش نوزادان و زایمان به بیمارستان هاجر (س) منتقل شدند و به عنوان رییس بخش کودکان و نوزادان مشغول فعالیت شدند و پس از راه اندازی بخش زایمان اولین سزارین را در آن مرکز برنامه ریزی کردند و پس از بهبود شرایط، بیمارستان هاجر به عنوان یکی از مراکز نمونه فوق تخصصی بانوان و کودکان در نیروهای مسلح شناخته شد.

پس از آن با توجه به نیاز سازمان به عنوان معاونت درمان بیمارستان مشغول فعالیت شدند و با حمایتهای ریاست محترم بیمارستان، این مرکز برای اولین بار در نظام اعتباربخشی و رتبه بندی بیمارستانی درجه یک مثبت را اخذ کردند که باعث شد چند نوبت از طرف فرماندهی محترم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار گیرند. و در مدتی که ریاست بیمارستان به عنوان معاونت درمان نزاجا مشغول به خدمت بودند با حفظ سمت در جایگاه جانشین ایشان قرار گرفتند.

پس از آن به عنوان رییس بخش مراقبتهای ویژه بیمارستان تاکنون مشغول فعالیت هستند تا برای ادای امر فرماندهی کل ارتش به ستاد آجا و دانشگاه علوم پزشکی ارتش منتقل و به عنوان مدیر تحصیلات تکمیلی در معاونت آموزش مشغول شدند و پس از آن به عنوان مدیر کل آموزش و تحصیلات تکمیلی منصوب گردیدند تا اینکه در سال 1399 بنا به صلاحدید امیر فرماندهی دانشگاه در سمت سرپرستی معاونت تحقیقات و فن آوری قرارگرفتند.

رزومه آموزشی:

در زمینه مسائل آموزشی پس از فراغت از تحصیل با درخواست عضویت در هیأت علمی گروه کودکان و موافقت گروه کودکان دانشگاه به عنوان عضو هیأت علمی آزمایشی مشغول فعالیت شدند که در پنج سال گذشته هر ساله فعالیت کامل آموزشی داشته اند و کارنامه مناسب آموزشی ایشان رضایت کامل گروه اطفال را در پی داشت که باعث شد با موافقت ریاست محترم و اعضای هیأت علمی گروه اطفال دو بار به عنوان استاد نمونه گروه اطفال به دانشگاه معرفی شوند.